Ortutay Gyula: Nyíri és rétközi parasztmesék. Buday György egészoldalas illusztrációival. Bp, 1982, Európa. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Az 1935-ben kiadott Kner kiadvány reprint kiadása. A Kner nyomda száz éves fennállásának emlékére.
Verses állatmesék. Bera Károly festményeivel. H.n., 1996, Aquila. Színes illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott gerinccel és borítóval, néhány lap kötés meglazult és apró foltokkal.