cca 1880-1890 Zágráb (Zagreb/Agram) látképe fejléces levélpapíron, Zágráb, Leopold Hartman, litográfia (Leipzig, Danckert & Schwarze), metszet: 20x8 cm, 26x22 cm. Ritka!/ cca 1880-1890 View of Zagreb (Agram/Zágráb), letter paper, Zagreb, Leopold Hartman, litography, Leipzig, Danckert & Schwarze, engraving: 8x20 cm, paper: 26x22 cm. Rare!
cca 1850 Dévény várának romjai, Ruine von Schloss von Theben, acélmetszet, Hildburghausen, Kunstanstalt des Bibliographisches Institut, paszpartuban, kissé foltos, 10x14,5 cm
Ludwig Rohbock (1820-1883) - J. Riegel: Beczkó a keleti oldalról, acélmetszet, paszpartuban, 11,5x16,5 cm/ Ludwig Rohbock (1820-1883) - J. Riegel: Ruines of Beckov (Beckó/Beckow), steel engraving, in passepartout, 11,5x16,5 cm
Magyar vértanuk, 1551-1854. Emléklap, nagyméretű nyomat. Gróf Kreith Bélának, a magyar vértanuk emlékei összegyüjtőjének, az 1848-49i- és Kossuth muzeum megalapitójának, a forradalom és a magyar nemzeti függetlenség eszméi ébrentartójának. Az Ereklye muze-umnak 25 éves jubileuma alkalmából hazafias tisztelettel ajánlják Vass József és Hegedűs Rezső, a kiadó és szerző. Révai és Salamon műintézetébő...
Kitaibel [Pál], Paul(us) és Waldstein, Francisc(us): Descriptiones et icones plantarum rariorum Hungariae című monumentális művéből származó kézzel színezett rézmetszetű 268. tábla papíron: Robus Agrestis. Lapon apró foltokkal, lap alja sérült és hiányos. 31×46 cm
Kitaibel [Pál], Paul(us) és Waldstein, Francisc(us): Descriptiones et icones plantarum rariorum Hungariae című monumentális művéből származó kézzel színezett rézmetszetű 269. tábla papíron: Trifolium reclinatum (töviskés here). Lapon apró foltokkal, lap jobb sarkában és szélén kisebb a metszetet nem éríntő hiánnyal. Törésnyomokkal. 31×46 cm
Benczúr Gyula (1844-1920) festménye után: II. Rákóczi Ferenc elfogatása 1701-ben. Olajnyomat, papír, kartonra kasírozva, korabeli paszpartuban. Apró felülketi sérülésekkel. 61×82 cm
Thieme jelzéssel: Magyar királyi testőrök díszegyenruhában. Kézzel színezett rézmetszet, papír. Lap hátoldalán Ex Libris Stephanus Liberi Baronis Thyssen-Bornemisza de Kaszon címeres ex librissel. Díszes, kissé sérült régi üvegezett fa keretben. Lap kissé foltos. 33,5x19,5 cm