1955 Vízrajzi Kongresszus. A Magyar Vízrajzi Szolgálat 70 éves fennállása alkalmával a Magyar Tudományos Akadémia, az Országos Vízügyi Főigazgatóság és a Magyar Hidrológiai Társaság Budapesten, 1955. szeptember hó 14.,15.,16. -án tartandó Vízrajzi Kongresszusa. Bp., 1955, nyn., 49 p. Spirálfűzött, egy-két helyen aláhúzással, bejelöléssel.
1955 A világ erdőtőkéje. A FAO Erdészeti Osztálya által 1953-ban végrehajtott leltározás eredményei. Az Egyesült Nemzetek Élelmiszeripari és Mezőgazdasági Szervezete, FAO. Róma, Olaszország - 1955. március. Bp., Jegyzetsokszorosító Üzem, 8+73 p. Félvászon-kötésben, aranyozott címfelirattal.
1956 A Magyar Dolgozók Pártja központi vezetőségének nyilatkozata a magyar néphez, 1956. okt. 26., benne a forradalom híreivel, többek közt a megalakuló új kormányróll, hajtásnyommal, lap szélén egészen apró szakadásokkal