Gulovics Tivadar: Az ungvári kir. kat. főgímnázium érem-régiségtárának ismertetése 1-3. kötet egybekötve. Ungvár, 1908-1909. 60p. + 48p. + 76 p. Korabeli félvászon kötésben. Szép állapotban. Ritka! Árverésen még nem szerepelt!
Henri Pozzi: Századunk bűnösei. Ford. Dr. Marjay Frigyes. Bp., 1936, Dr. Marjay Frigyes. Kiadói illusztrált papírkötésben, későbbi félvászon védőkötésben, szép állapotban. 1945 után a betiltott könyvek jegyzékén szereplő kiadvány.
Szilády Zoltán: A mi Erdélyünk. A szerző autográf ajándékozási soraival! Történeti és néprajzi vázlatok. Budafok, 1922, Szerző. Igényesen restaurált papírkötésben
László Gyula: Josef Deér: Die Heilige Krone Ungarns. Különlenyomat a Századok 1972. évi 2. számából. Bp., 1972., Akadémiai Kiadó, 459-470 p. Papírkötés. A szerző, László Gyula (1910-1998) régész, történész, muzeológus, grafikus által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus, László Gyula tanítványának a részére dedikált példány.
Brehm, Bruno: A magyar nemzet tragédiájának regényes korrajza. Ferenc Ferdinánd meggyilkolásától a békekötésig(Így kezdődött, Ez lett a vége, A kétfejű sas lehull). Bp., 1938-1939, Grill Károly Könyvkiadóvállalata. Kiadói egészvászon kötés, kötetenként változó állapota, laza kötés az összes esetben.
Marosán György: Tüzes kemence. Bp., 1968, Magvető, 792+4 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, fakó borítóval. A szerző, id. Marosán György (1908-1992) politikus, író által dedikált.