Singer S. Leó: Kötelességtan. Több hírneves rabbi felszólításának engedve - szent vallásunk tiszteletére, a tiszta erkölcs fejlesztésére - szenteltem időmet és tehetségemet a nagy anyag összegyűjtéséhez és magyarázatához. A kútfők és hasonló munkák, iratok és folyóiratok felhasználása mellett írta: - - főrabbi Rimaszombat. Rimaszombat, 1907. Lévai Izsó, 448 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, ...
Gutman, Israel - Guttermann, Bella: Az Auschwitz album. Egy transzport története. H.n., Yad Vashem / Auschwitz-Birkenau ÁLlami Múzeum. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Leopold Freund: Blüthen von der Gesilden Juda's. Traduktionen und Versioinen auf dem Gebiete des jüdischen Schriftthums. gesammelt von--. Budapest, 1882. Szerzői. 150p. Fűzve, kissé sérült kiadói papírborítékban. Felvágatlan. Ritka!/ In paper binding. Rare!
Szabolcsi Lajos: Gyöngyszemek a Talmudból és Midrasból I-II. köt. Hevesi Simon, Grossmann Zsigmond előszavával. Bp., 1942.,Szerzői, (Kispest, Faragó Imre-ny.), 160+160 p. Átkötött kartonált papírkötés, az eredeti elülső papír védőborítókat bekötötték, jó állapotban.
A makkabéusok könyve. Görögből ford. és jegyzetekkel kisérte: Dr. Dercsényi Móric. Dr. Hevesi Simon bevezetésével. Népszerű Zsidó Könyvtár 12. Bp.,[1924],Népszerű Zsidó Könyvtár, 89 p. Kiadói kartonált papírkötés, a címlapon ceruzás héber-magyar nyelvű ajándékozási sorokkal.
Imádságos könyv a tanuló ifjuság és a nagy közösség számára. Ford. és magyarázatokkal ellátta: Dr. Pollák Miksa. Izrael istentisztelete. Tel-Aviv,é.n., Sinai, 574 p. Magyar és héber nyelvű. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.