Kenedi Géza dr.: A pénz, Krőzustól Rockefellerig. Századok Legendái. Bp., 1913, Hornyánszky. Kiadói papírkötés, gerincnél kopott, szakadt, egyébként jó állapotban.
Földes Béla: A nemzetgazdaság és pénzügytan vezérfonala. Bp, 1906, Athenaeum. Negyedik, átdolgozott kiadás. Kopott, foltos egészvászon kötésben, meglazult kötéssel és ceruzával írt jegyzetekkel.
Jókai Mór: Délvirágok; Árnyképek. [Egybekötve.] Pest, 1870-1873, Heckenast Gusztáv, 307+1; 403 p. Harmadik kiadás. Korabeli kopott aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a borítón Jókai Mór arcképével, márványozott lapélekkel.
Saáry Éva: Hol volt, hol nem volt. ... Pillanatképek magamról és a korról, melyben élnem rendeltetett. München,(1985),Újváry "Griff" Verlag. Kiadói papírkötés. Emigráns kiadás! A szerző által dedikált.
Sütő András: Anyám könnyű álmot igér. Naplójegyzetek. Bukarest, 1972, Kriterion. Harmadik kiadás. A szerző, Sütő András (1927-2006) által dedikált! Kiadói vászonkötés, kiadói kissé sérült papír védőborítóval.
Verne Gyula: Servadac Hector kalandos utazása a naprendszeren át. Átdolgozta: Szász Károly. Bp. [1923],Franklin, 311+1 p. Negyedik képes kiadás. Kiadói aranyozott, festett félvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapon ragasztásnyomokkal.
Teljes magyar-eszperantó szótár. II. rész: Magyar-eszperantó szótár. II. Parto. Hungara-Esperanta. Összeáll.: Tomán János. Bp., 1927, Magyarországi Eszperantista Munkások Egyesülete. Felvágatlan példány. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Jules Verne: A gőzház. Ford.: Rákosi Viktor és Szokolay Kornél. Bp.,1881,Légrády, 4+328 p. Gazdag egészoldalas képanyaggal. Átkötött egészvászon-kötés, foltos, 'Schlothauer Ferenc Könyvtára' bélyegzéssel.