" Egyszer volt...". Előadások a Teleki és Vay családok történetéből. " Háromszáz év történelme egy család életében, egy család a történelemben. " A telekiek 1697-1997. A Teleki Tehetséggondozó Kollégiumban 1997. november 13-án megrendezett konferencia anyaga. Szerk.: Holopcev Péter. Miskolc, 1998, Teleki Tehetséggongozó Kollégium. Megjelent 500 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
A népköltészet terített asztalnál. Benedek Elek emlékülés 2009. December 4-5. Szerk.: Benedek Katalin. Bp., 2011, MTA Néprajzi Kutatóintézete. Kiadói papírkötés, szép állapotban.
Szarka László: Szlovák nemzeti fejlődés-Magyar nemzetiség politika 1867-1918. Pozsony, 1995, Kalligram. Volt könyvtári példány. Térképekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Kiadói papír védőborító, jó állapotban.
Európai kulturális fórum és ellenfórum. Budapest, 1985. Szerk.:Gyarmati György. Bp, 2005, Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Hegedüs Lóránt: Széchenyi István regénye és éjszakája. Bp., 1941, Athenaeum, 1 t. +304 +2 p. Második, javított kiadás. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötés.
Elisabeth Heresch: II. Miklós. Gyávaság, hazugság, árulás. Az utolsó orosz cár élete és halála. Szmodits Anikó fordítása. Bp, 1995, Magyar Könyvklub. Ceruzával összefirkált egészvászon-kötés, kissé foltos papír védőborítóban.
Maria Sigrid-Grössing: A Habsburgok szerelmi krónikája. Bor Ambrus fordítása. Bp., 1994. Magyar könyvklub. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóval. Jó állapotban.