A korona elrablása. Kottanner Jánosné emlékirata 1439-1440. Bibliotheca Historica. Fordította és közzéteszi Mollay Károly. Hn.,1978, Magyar Helikon. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóban, szép állapotban.
History of the Communist Party of the Soviet Union /Bolsheviks/, Short Course. Moszkva, 1945, Foreign Languages Publishing House. Edited by a Commission of the C.C. of the C.P.S.U.(B.). Authorized by the C.C. of the C.P.S.U.(B). Kiadói egészvászon-kötésben, kissé szakadt kötéssel, ceruzás beírásokkal.
Dr. Máday Béla (összeáll.): Merjünk magyarok lenni! Idézetek Teleki Pál gróf beszédeiből és írásaiból. 1943, Fiatal Magyarság Szövetség. REPRINT! Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Rákosy Zoltán: A magyar nemzet története világtörténelmi fejezetekkel. Második rész a polg. leányisk. IV. osztálya számára. Bp., é.n., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 184 p.+ 2 (színes térképek.) t. Kiadói papírkötés, szakadt gerinccel, kissé foltos, kissé kopott borítóval, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel.
Cserép József: I. Világhírű Nagy Sándor a matyó-magyarság királya volt. Mellékletek: A tudákosság hajtásai. Ikes igeragozás s egyéb beszédbeli tévelygéseink. Petőfi Sándor születéshelye. III. Végzetem. Debrecen,[1937], Csáthy Ferenc, 42 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.