1966 "Vádoljuk az imperializmust!" Fiatalok tiltakozó tüntetése az amerikai követség előtt, táblára kasírozott, feliratozott fotó, egyik szélén gyűrődésekkel, 39×49 cm
cca 1895 Péterfi József kassai (Felvidék) jogakadémiai titkár, később igazgató, könyvtárigazgató, a felvidéki magyar emlékek gondozójának fiatalkori fényképe Skalnik és Fia kassai műterméből, hátoldalon feliratozva, szép állapotban, 10,5×6,5 cm
cca 1930-1940 marosnémethi és nádaskai Edelsheim-Gyulai Ilona (1918-2013), a fotó egyik sarkán hiánnyal, a hátoldalon feliratozva, 18x13 cm + Horthy Miklós (1868-1957) kormányzó beszédet mond egy ünnepségen, 11x8 cm
1948 Fabian Flynn (1919-1997) katolikus pap látogatása az amerikai katolikus segélyszolgálat (National Catholic Welfare Conference, War Relief Services) alkalmazottjaként Magyarországon, II. világháború utáni segélyszállítmány kapcsán. Flynn és magyar munkatársai, segítői szemlét tartanak a raktárban, Budapest belvárosában, a Kárpátia udvar pincéjében. Salvator nővérek egy tagja, egy feltehetően magyar pap, civilek, katonák (?) és a segélyszállítmány (ruházat, lábbeli) a felvételeken. Össz. 4 db vintage fotó: ebből 2 db Orelly műterméből, hátoldalán pecséttel jelzett és sérült, 17,5x24 cm; 2 db jelzés nélküli fotólap, jó állapotban, 13,5x8,5 cm. / 1948 Fabian Flynn (1919-1997) catholic priest visits Hungary as member of National Catholic Welfare Conference, War Relief Services. Total of 4 pcs of vintage photos showing him and his colleagues in the centre of Budapest, in the cellar of Kárpátia-udvar (yard), which was the warehouse. 2 photos from the studio of Orelly, with the stamp of the studio, with some damage, 17x5x24 cm. 2 photocards in godd condition, 13,5x8,5 cm.