Louis Paul Boon: Menüett. Ford.: Szondi Béla. Tassy Béla illusztrációival. Bp., 1979, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kissé foltos borítóval. papír védőborítóban. A fordító által dedikált.
Pomogáts Béla: Költészet és népiesség. Tanulmányok. Békéscsaba, 1987., Új Aurora,(Kner Nyomda.) Kiadói kopott papírkötés, volt könyvtári példány. Megjelent 1500 példányban. Ebből 500 számozott, 421. számú számozott példány.
Gyöngyösi István: A csalárd cupidonak kegyetlenségét megismerő, annak mérges nyilait kerülő tiszta életnek géniusa. A költő kéziratából kiadta Dr. Rupp Kornél. Régi Magyar Könyvtár 6. Bp., 1898, Franklin. Kiadói félvászon kötésben. + Mondolat. Dicshalom 1813. Kiadta: Balassa József. Régi Magyar Könyvtár 10. Bp., é.n., Franklin. Kiadói félvászon kötésben.
Maróthy Jenő: Felvidéki falevelek. Húsz küzdelmes esztendő életéből. Első kiadás. Bp., 1939, KMENY. Irredenta regény. Fűzve, illusztráltm kissé sérült kiadói papírborítóban. Néhány lap felső sarkában apró gyűrődéssel.
Molnár József: A Gombos kertről és Kerecsényi Juditról. (Hozzászólás Komlovszki Tibor cikkéhez.) Különlenyomat az Irodalomtörténeti Közlemények 1970. évi 2. számából., 193-197 p. A szerző, Molnár József (1905-1986) irodalomtörténész által dedikált.
Kovács Máté: Fazekas Mihály a rokokó költő. A szerző, Kovács Máté (1906-1972) könyvtáros, művelődéspolitikus által dedikált. "Vietórisz Józsi bácsinak tisztelete jeléül Kovács Máté". Debrecen, 1940, Stúdium, 53+2 p. Kiadói papírkötés, kissé hiányos, kissé szakadt gerinccel.