Gyulai Éva: Szőlőbirtoklás Miskolcon a 16. században. Officina Musei 3. Miskolc, 1995, Miskolci Herman Ottó Múzeum. Kiadói papírkötésben, szép állapotban.
Széchenyi Zsigmond: Denaturált Afrika. Feleségemmel a fekete földrészen. Bp., 1971, Szépirodalmi. Második kiadás. Széchenyi Zsigmondné felvételeivel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban. Kiadói szakadozott papír védőborító.
Ferkó Zoltán: Felnőttkorom legszebb nyara. Borospataka. Bp., 2009, Mondat Kft. Szerk.:Dolgos Judit. Kiadói papírkötésben, jó állapotban. A szerző által dedikált, Dolgos Juditnak ajánlott példány.
Mátyás király Miskolcnak adományozott kiváltságlevelei. Szerk.: Csorba Csaba. A latin szöveget közreadja a magyar ford. készítette: Tóth Péter. Oklevéltár. Miskolc, 1988, Hunyadi Mátyás Általános Iskola-Borsod-Abaúj Zemplén Megyei Levéltár, 17 p.+3 t. Kiadói papírkötés. Megjelent 600 példányban.
Benkő Sámuel: Miskolc. Város történeti -orvosi helyrajza. 1782. Sajtó alá rendezte és a tanulmányt írta: Szabadfalvi József. Borsodi Kismonográfiák 2. Miskolc, 1976, Herman Ottó Múzeum. Kiadói papírkötésben, kissé kopott állapotban, kijáró lapokkal. Megjelent 2000 példányban.