[Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Savoyai Lajos Amadé: A Ruvenzori. A keletafrikai nagy tavak hegyóriásának kikutatása és csúcsainak első megmászása. Fordította Dr. Cholnoky Jenőné. 139 képmelléklettel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1922, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+271+1 p. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kis kopásnyomokkal a borítón.
Zolnay László: A középkori Esztergom. Bp., 1983, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval, szép állapotban. Nagyméretű, kihajtható modern Esztergom prospektussal.
Kovács Béla: Az egri egyházmegye története 1596-ig. Az egri főegyházmegye sematizmusa III. Schematismus Archidiocesis Agriensis III. Eger, 1987, (Bp.,Egyetemi Nyomda-ny.), 205 p. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, jó állapotban.
Kriszt György: Középkori templomaink. Dobos Lajos képeivel. Bp., 1991, MTI. Gazdag képanyaggal, magyar, angol és német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. /
György Kriszt: Medieval churches of Hungary. Linen-binding, in Hungarian, English and German language.
Ágoston Sándor: A hazáért és szabadságért-előre! Gyomaiak és Endrődiek a dicsőséges 1848-49-es szabadságarcban. A szerző által aláírt! Gyomaendrőd, 2005, szerző. 292p. Színes és fekete-fehér képekkel, térképekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Kaposy K. Ödön: Csavargó voltam. A szerző rajzaival. Bp.,é.n.,Kisgörgényi Bartha Ferenc "Unio". Kiadói kopott félvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel.
Czakó Gabriella, Nagy Éva (szerk.): Tündérkert. Énekes misszió Erdélyben. Marosszéki Kodály Zoltán Gyermekkar. Kolozsvár, 2010, Verbum. 95p. A két szerkesztő, Czakó Gabriella és Nagy Éva által dedikált! Gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben.