Ethnographica et folkloristica carpathica 4. Műveltség és hagyomány. Kossuth Lajos Tudományegyetem néprajzi tanszékének évkönyve XXII. Szerk.: Ujváry Zoltán. Debrecen, 1985, Kossuth Lajos Tudományegyetem. Német, angol, magyar nyelven. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kifakult de egyébként jó állapotban.
5 db néprajz témájú könyv. Veres László: Erkölcsi Normatívák és tevékenységi típusok. Debrecen, 1984. Papírkötésben. + Béres János: Izenetem. Edelény 2002. A szerző magánkiadása. Kiadói papírkötésben. + Szerk.: Bartha Elek, Kotics József. Műveltség és hagyomány. Debrecen, 1992., Kossuth L. Tudományegyetem. Papírkötésben. + Szerk.: Selmeczi Kovács Attila és Szabó László. Néprajz a magyar múzeumokban. Budapest - Szolnok, 1989., szolnoki Damjanich János Múzeum házinyomdája. Kiadói papírkötésben. + Gunda Béla. Néprajzi gyűjtőúton. Debrecen, 1956., Alföldi Magvető. Intézményi bélyegzéssel. Kiadói félvászon-kötés. Ceruzás írásokkal.
Novák László (szerk.): Néprajzi tanulmányok Ikvai Nándor emlékére I-II. Szentendre 1994, Pest Megyei Múzeumok Igazgatósága. Kiadói kartonált kötésben. Szép állapotban.
Beöthy Leo: A társadalmi fejlődés kezdetei. I-II. kötet. Bp., 1882. MTA. 429+534 p. Korabeli kopottas félbőrkötésben, jó állapotban. Volt könyvtári példány.
Varia ethnographica et folkloristica. Szerk.: Szabó László- Keményfi Róbert. Debrecen, 1997, Ethnica. Papírkötésben, kissé kopott, de egyébként jó állapotban.
Barátok, rokonok. Tanulmányok a finn-magyar kulturális kapcsolatok történetéből. Szerk.: Päivi Heikkilä, Karig Sára. Bp.,1984,Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Kissé szakadt védőborítóval, de egyébként jó állapotban. Volt könyvtári példány.