Egy csendesebb Magyarország. Vizek, kövek, levelek. Katona Zoltán, Samu Mihály, Győri István, Katona Gábor és Kovács Mariann fotóival. [Balatonboglár, 2005], Paradoxon. Gazdag színes fotóanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Soós Imre: Az egri egyházmegyei plébániák történetének áttekintése. Az egri főegyházmegye sematizmusa II. Schematismus Archidiocesis Agriensis II. Eger, 1985, Szent István-Társulat, 607 p. Az Egri Főegyházmegye nagyméretű térkép mellékletével, Kiadói aranyozott műbőr-kötés, jó állapotban.
[Aigl Pál (1775-1839)] Aigl, Paulus: Historia brevis venerabilis capituli cathedralis ecclesiae Quinque-Ecclesiensis a prima ejusdem origine usque finem anni 1838. concinnata per - -.Quinque-Ecclesiis (Pécs),1838., Typ. Lycei Episcopalis, VI+7-255 p. Korabeli kopottas félvászon-kötésben, az első 4 lapon a szöveget nem érintő lapszéli hiánnyal./
In Latin language. Half-linen-binding, in little bit worn cover, little lack on the edges of the first four pages, but the text okay.
Várnagy Antal: Hőgyész. Községtörténeti monográfia. I. rész: A kezdetekről 1722-ig. Hőgyész, 1990, Nagyközségi Közös Tanács, 290 p.+11 t.(térkép-mellékletek.) Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói nyl-kötés, kiadó kissé foltos papír védőborítóban.. Megjelent 3000 példányban.
A szerző, Várnagy Antal (1923-2001) dedikáciával.