Omár Khájjám: Rubáiját. Fordította: Szabó Lőrinc. Szász Endre rézkarcaival illusztrált. Bp., 1965, Magyar Helikon Az utószót és a jegyzeteket írta Vekerdi József. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben. Számozatlan példány.