Nico Vermeulen: Gyógynövények enciklopédiája. Több száz különböző faj pompás fotói és részletes leírása. Bp, 2005, Ventus Libro Kiadó. Nico Vermeulen fotóival illusztrálva. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóban, jó állapotban.
Gatter István (szerk.): Ásványtani-geokémiai szemelvények. Bp., 1985, ó:Magyarhoni Földtani Társulat. 224 p. Készült 500 példányban. Papírkötésben, sérült gerinccel, kissé foltos és firkált borítóval.
Dr. Missura Tibor: Életem, hivatásom tükrében. Gondozta, sajtó alá rendezte és kiadja: Missura Katalin. Bp.-St. Gallen, 2010.,(Accordia.) Kiadói kartonált papírkötés. Az összeállító és kiadó, Missura Katalin által dedikált.
Dr. Heinrich Frey: Mikroskop und die mikroskopische technik. Leipzig, 1871, Wilhelm Engelmann kiadása. 342 fekete-fehér ábrával. Félvászon kötésben, kopott, megviselt borítóval, amely az a jobb felső sarokban sérült. Intézményi bélyegzővel. Német nyelven.
Balbi Adorján: Egyetemes Földrajza a művelt közönség számára Átdolg. és kibőv. Czirbusz Géza. IV. kötet II. rész. A keleti földségi csoport északi kontinensei. A szövegbe nyomott számos ábrázolattal. Nagybecskerek, 1897, Pleitz Fer. Pál. Korabeli sérült gerincű félvászon kötésben.
J. Toman-J. Felix-K. Hísek: A természet képekben. Környezetünk növény- és állatvilága. Bp.,1981,Natura. Első kiadás. 1150 színes képpel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban.
Szalay László: Barátunk és ellenségünk az állat. Bp., 1943, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű félvászon kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, az elülső kötéstáblán törésnyommal.
Illyés Géza dr.: Urologia. Gyakorló orvosok és orvostanhallgatók számára. Budapest, 1931, Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Kiadói egészvászon kötésben, első néhány lap kijár.
Cholnoky Jenő: A tenger. Bp., 1931, Singer és Wolfner. 323 p. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, előzéklap és címlap kijár, utolsó néhány lap foltos.