Magyar erdészeti oklevéltár. II. köt.: 1743-1807. Szerk. és történeti bevezetéssel ellátta: Tagányi Károly. Magyarország ezredéves fennállásának emlékére kiadja az Országos Erdészeti Egyesület. Bp., 1896., "Pátria"-ny.,XIX+3+900 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
Kittenberger Kálmán: Vadász- és gyűjtőúton Kelet-Afrikában 1903-1926. Nagybányai Horthy Jenő előszavával. Bp., é.n., Franklin Társulat. Kissé viseltes kiadói egészvászon-kötésben, javított gerinccel, foltos lapokkal, az utolsó oldal hiányos.
Herman Ottó: Halászélet, pásztorkodás. Válogatott néprajzi tanulmányok. Válogatta, szerkesztette, a bevezetést és a jegyzeteket írta Kósa László. Bp., 1980, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóban.
Afrikai vadászemlékek. Válogatás Kittenberger Kálmán és dr. Mészáros Kálmán írásaiból. Vál.: Véber Károly. A szerzők fekete-fehér fotóival. Bp., 1972, Gondolat. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.