3 db szakácskönyv: Dr. Rosenberg László: A diétás beteg szakácskönyve. Változatos étrendek I. kötet. A gyomor-, a bélbetegségek és az epekő diétái. Dr. Hetényi Géza előszavával. Bp., é.n., Novák Rudolf és Társa. Viseltes kiadói papírkötés, szakadásokkal, foltokkal, helyenként kissé hiányos lapokkal + 100 recept a burgonya elkészítéséhez. Francia konyha. Ford.: Szekeres I. M. Bp., 1931, Cserépfalvi. Szakadt, szétvált, ragasztott kiadói papírkötés, helyenként foltos + Turós Lukácsné: Turós néni süteményes könyve. Bp., 1964, Minerva. Viseltes, szakadt, részben szétvált kiadói papírkötés, helyenként foltos.
Macskássy Izolda: Kézikönyv. Kicsi Berta nagyanyám és Édesanyám szép ruhái, ételei és intelmei. Jancsó Miklós (1921-2014) filmrendező bevezetőjével. Bp., 2003, Bookmaker. 71 p. Harmadik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóban, jó állapotban.
Gundel Imre és Harmath Judit: A vendéglátás emlékei. A pesti, budai, óbudai fogadók, vendéglők, korcsmák, serházak, kávéházak, mulatók, cukrászdák és egyéb szórakozóhelyek életéből. Bp, 1982, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. 361 old. Egészvászon-kötés, papír védőborítóban. Kissé sérült papírborítóval, de egyébként jó állapotban. / Restaurants, pubs, cafes and confectioneries from Budapest. 1979. 361 pg.
Király Erzsébet: Szakácsmesterségnek könyvecskéje. A csáktornyai Zrínyi-udvar XVII. századi kéziratos szakácskönyve és a Tótfalusi Kis Miklós által kiadott kolozsvári szakácskönyv. Bp., 1981, Magvető. Kiadói kartonált papírkötés.