Jean de Beaurain (1696-1771): Histoire militaire du Duc de Luxembourg, contenant le de?tail des marches, campemens, batailles, sie?ges & mouvemens des arme?es du Roi & de celles des allie?s en Flandre; ouvrage de?die? & pre?sente? a? S. M. Loui?s XV. Tome Premier: Campagne de 1690. Tome Second: Campagne de 1691. Tome Troisieme: Campagne de 1692. I-V. köt. Tome Quatrieme: Campagne de 1693. Tome Cin...
A Nagy Háború írásban és képben I-VII. kötet, teljes. Első rész: Északon és délen I-IV. Második rész: A nyugati hadszíntér I-II. kötet. Harmadik rész: Az olasz háború. Szerk.: Lándor Tivadar. Bp.,(1915-1926), Athenaeum. Rendkívül gazdag képanyaggal. Számos színes és fekete-fehér, részben kihajtható táblával, melléklettel, térképpel, több száz szövegközti képpel, térképvázlattal, rajzzal illusztrál...
A volt M. Kir. pécsi 19. honvéd gyalogezred és alakulatainak története. Szerkesztő bizottság: Kovács Károly, Világhy László, Sillay Jenő, vitéz Magyar-Kossa Béla, Decleva Zoltán. Összeáll. és a vázlatokat rajzolta: Légrády Elek. Pécs, 1938, Haladás Nyomda Rt., 24+17-573+2+67 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos lapokkal.
Göndör Ferenc: A szenvedések országútján. Háborús följegyzések. Bp., 1916, Athenaeum. Átkötött modern műbőr-kötés, az eredeti illusztrált papírborítót az elülső borítóra kasírozták, jó állapotban.
Háborús almanach. A biharmegyei katona-tanárok és tanítók emlék-albuma. Összeáll.: Bodnár János. Nagyvárad, Laszky Ármin, 91+1 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
Lovas Dániel (szerk.): Hazatérnek... 1914-2014. A magyar katona 1914-1918. H.n., é.n., Kecskeméti Lapok Kft - Kecskeméti Katona József Múzeum. 184p. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval.
Dr. Rados Jenő: A neoklasszicizmus nagy magyar templomai. Különlenyomat a Magyar Mérnök - és Építész-egylet Közlönye Havi Füzetei 1936. évi december 20-i 7-12. számából. Bp, 1937, Stádium Sajtóvállalt R.-T. Papírkötésben, jó állapotban. + Rados Jenő: A magyar klasszicizmus építészete feladataink tükrében. (Tipológia). Bp, 1943, a Franklin- Társulat Nyomdája. Különlenyomat a Zádor Anna és Rados Jen...
Szomory Dezső: Harry Russel-Dorsan a francia hadszintérről. Bp., 1918, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt., 1 t.(a szerző hártyapapírral védett, beragasztott fényképe)+261 p.Egész vászonkötésben, kissé foltos állapotban, laza kötéssel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.