Sigmund Freud: Bevezetés a pszichoanalízisbe. (Huszonnyolc előadás.) Ford.: Dr. Hermann Imre. Sigmund Freud Összegyűjtött Művei I. köt. Sajtó alá rendezte Dr. Ferenczi Sándor és Storfer A. József. Wien-Bp.,én,Internationaler Psychoanalytischer Verlag-Somló Béla. Harmadik (propaganda) kiadás. Kiadói kopott egészvászon-kötés, a gerincen egészen kis sérüléssel.
Kant Immánuel pedagógiája, vagy Nevelésről írott könyve, melyet Rink Fridrik Tódor ... kiadott. Magyarra ford. Mándy Péter. Pest, 1868. Heckenast G. VIII+112 p. Korabeli, kissé kopottas félvászon kötésben.
Kautz Gyula: Nemzetgazdaságunk és a vámpolitika. A Magyar Tudományos Akadémia által koszorúzott pályamunka. Pest, 1866, Heckenast Gusztáv. 678 p. Első kiadás. Egészvászon-kötés, az eredeti sérült borítóra és gerincre kasírozott papírborítóval, részben szétvált kötéssel, márványozott lapélekkel, "Pénzintézeti Tisztviselők Országos Egyesülete" intézményi bélyegzőkkel.
Boglár Lajos, Ecsedy Csaba, Hegyi Imre: Messzi népek magyar kutatói. Az egyetemes néprajz magyar előfutárai és művelői. I-II. kötet. Bp., 1978, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott és szakadt papír védőborítóban.
Vallási kultúra és életmód a Kárpát-medencében 9. Tanulmánykötet a 90 esztendős Erdélyi Zsuzsanna tiszteletére. Szerk.: Gyöngyössy Orsolya-Limbacher Gábor. Veszprém, 2014., Laczkó Dezső. Kiadói papírkötés.