Balaton albuma. Emlék Füred s környékéről. / Album des Balaton. Erinnerung an Füred und seine Umgebung. Szerk.: Szerelmey Miklós. [Bp.], 1983., Állami Könyvterjesztő Vállalat. Az 1851. évi kiadás (Pest, Edelmann Károly) reprintje! Kiadói műbőr-kötésben, jó állapotban.
1916 A Deutschland kereskedelmi tengeralattjáró. 10 db fotó .Az építése, belső részei, próbaútja, kívülről. Feliratozott, jelzett fotók. Krupp. Ag. 23x16 cm / 10 photos of the commercial U-boot / submarine Deutschland. Manufacturing, inner and outer images. 10 inscribed photos. 22x16 cm
Marton Jenő: Balatonudvardi története. Balatonudvardi,1999,Balatonudvardi Község Önkormányzata. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Legéndy József (1927-2007): A Dunaújváros, a Szeged és egy harmadik hajó kikötőben. Tus, kréta, ceruza, papír. Jelzés nélkül. Lap széle kissé foltos. 19,5x29,5 cm
Szelényi, Károly: Balaton. Landscape in a changing light. Keresztury Dezső bevezetőjével és verseivel. Bp.-Veszprém, 1998, Magyar Képek. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Zákonyi, Ferenc: Balaton. Taschenreiseführer. Bp., 1972, Pannonia. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, az elülső borító sarkán gyűrődésnyommal, a gerinc felső sarkán kis gyűrődéssel.