Propyläen Kunstgeschichte 3 kötete: Max Osborn: Die Kunst des Rokoko. Propyläen Kunstgeschichte XIII Berlin, 1929, Propyläen Verlag; Wilhelm von Bode: Die Kunst der Frührenaissance in Italien. Propyläen Kunstgeschichte VIII. Berlin, 1923, Propyläen Verlag. 3. kiadás. Címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel és szakadással; Paul Schubring: Die Kunst der Hochrenaissance in Italien. Propyläen Kunstgeschichte IX. Berlin, 1926, Propyläen Verlag. Mind német nyelven, fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Mind kiadói félvászon kötésben, kopott borítóval és gerinccel.
Propyläen Kunstgeschichte 3 kötete: Werner Weisbach: Die Kunst des Barock. Propyläen Kunstgeschichte XI. Berlin, 1924, Propyläen Verlag; A.E. Brinckmann: Die Kunst des Rokoko. Propyläen Kunstgeschichte XIII. Berlin, 1940, Propyläen Verlag; Paul Schubring: Die Kunst der Hochrenaissance in Italien. Propyläen Kunstgeschichte IX. Berlin, 1926, Propyläen Verlag. 2. kiadás. Mind német nyelven, fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Mind kiadói félvászon kötésben, kopott borítóval és gerinccel.
Az itáliai reneszánsz. Építészet, szobrász, festészet, rajz. Szerk.: Rolf Toman. Ford.: Borbás Mária, B. Szűcs Margit, Kertész Balázs. Bp., 1927, Vincze. Harmadik kiadás. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Dolgozatok a m. kir. Horthy Miklós-Tudományegyetem Régiségtudományi Intézetéből. XIX. köt. 1943. Szerk.: Banner János. Szeged, 1943, Horthy Miklós-Tudományegyetem Régiségtudományi Intézete, VII+254 p. + LXVIII (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói papírkötés, a 235. oldalnál a könyvtest szétvált, foltos, volt könyvtári példány.
Strausz János: Képesalbum. A fotóművész, Strausz János által dedikált. Bp., 2013, StraMA-Med Bt. Kiadói kartonált papírkötés, a gerincen kis sérüléssel.
Kunstgewerbe. Ein Bericht über Entwicklung und Tätigkeit der Handwerker- u. Kunstgewerbeschulen in Preussen. Hrsg.: Bund der Kunstgewerbeschulmänner. Berlin,1922 ,Ernst Wasmuth A.G. Német nyelven. Fekete-fehér és néhány színes képpel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó gerinccel, laza fűzéssel.