Pogány Ö. Gábor: Magyar festészet a XIX. században. Bp.,1962, Képzőművészeti Alap. Harmadik, bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
Győző Sikota: Herend manufaktur der ungarischen porzellankunst. Bp., 1992, Corvina. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon kötés, a papír védőborító hiányzik. Kissé foltos borítóval, de egyébként jó állapotban. Német nyelven.
Bényi László - Paál. Paál László (1846-1879). Bp., 1979, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Fekete-fehér, színes képekkel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés , kiadói szakadozott papír védőborítóban, de egyébként jó állapotban.
Kalla Éva: Az álomadás. hn., 2008, L'Harmattan. Szentandrássy István karaktervázlataival illusztrált. Első lapja sérült. Kiadói kartonált papírkötés, jó áallpotban.
Bodnár Éva: Markó. Id. Markó Károly (1791-1860). Bp., 1980, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói egészvászon kötés illusztrált papír védőborítóval. A papírborító egy helyen szakadt de egyébként jó állapotban.
A hetvenötéves Magyar Állami Operaház 1884-1959. Bp., 1959, saját kiadás. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötésben. Kissé foltos borítóval, de egyébként jó állapotban.