László Gyula: Az ősember művészete. Bp., 1968, Corvina. megjelent 3000 példányban. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, volt könyvtári példány, kissé kopott borítóval, kiadói papír védőborító fülszövegét a hátsó szennylapra ragasztották.
Hofer Tamás, Fél Edit: Magyar népművészet. II. kiadás. A könyvet tervezte Faragó István. Gazdagon illusztrált. Bp., Corvina, 1977. Kissé kopott egészvászon kötésben, kissé szakadt papír védőborítóval.
Petrovics Elek: Magyar Mesterművek. Bp., 1936, Pesti Napló. Rengeteg képpel illusztrált. Kiadói kopott egészvászon-kötés, Dr. Dajbukát Gergely ex libris-szével.
A remény művészete. R. Törley Mária művészete képekben. Szerk.: Balogh Ágnes. Feledy Tamás tanulmányával. Ruszina László, Szepesvári Sándor, Nagy Béla fotóival. Bp., 1997., Katedrális Művészeti Bt. Fekete-fehér és színes fotókkal. Kiadói kartonált papírkötés.
Egry József arcképe. Egry József írásai. Írások Egry Józsefről. Vál. és szerk.: Fodor András. A képeket vál. és a jegyzeteket összeáll.: Szabó Júlia. Bp., 1980, Magyar Helikon. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói kissé kopott nyl-kötés, kiadói papír védőborítóban. Számozott (0620./1200) példány.