Illyés Gyula: Csizma az asztalon. [Bp.,1941], Nyugat,(Hungária-ny.), 161+1 p. A borító grafikája Lengyel Lajos (1904-1978) grafikus, festőművész munkája. Kiadói félvászon kötésben, kissé kopott borítóval.
Gervai Béla: A kisipar fejlődése, helyzete és szerepe népi demokráciánkban. A szerző által DEDIKÁLT Példány. Bp., 1960., Kisiparosok Országos Szervezete. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 2000 példányban.
Remekírók képes könyvtára 2 db. Tóth Kálmán válogatott költeményei. Remekírók Képes Könyvtára. Bp., 1903, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Magyar művészek rajzaival. Leszik-féle liliomos egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval de egyébként szép állapotban. + Tóth Ede válogatott munkái. Bevezetéssel ellátta Váradi Antal. Bp, 1902, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Garay Ákos rajzaival illusztrálva. Leszik-féle liliomos egészvászon kötésben, kissé kopott borítóval, de egyébként szép állapotban.
2 db detektív könyv: S. László Péter: Leon André kalandjai detektívregény. Bp., é.n Tolnai, +Robert macharay: Kártyázás közben. Bp., é.n-.. M. ker Közlöny. Egészvászon kötésben
Fekete István: Tarka rét. Elbeszélések és versek. Válogatta és szerk.: Fekete Istvánné. A borító és a fedélterv Würtz Ádám (1927-1994) munkája. Bp., 1973, Móra. 328 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foltos lapélekkel, kissé sérült, hiányos kiadói papír védőborítóban.