Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 424

Kemény János: Kokó és Szokrátesz. Déltengeri történetek. Kolozsvár,(1940),Erdélyi Szépmíves Céh, (Minerva-ny.), 172+6+IV (Erdélyi Szémíves Céh tagjainak névsora) p. Első kiadás. Számozott, 251. számú példány. Kiadói aranyozott gerincű, félpergamen-kötésben, kis kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
18285.

Rufpreis:
6 000 HUF
Berda Mária: Sherezáde himnusza. - - versei. Kolozsvár, 1928, Erdélyi Szépmíves Céh, (Minerva-ny.), 88+2+VI (Erdélyi Szémíves Céh tagjainak névsora)+4 p. + 4 (gróf Bánffy Miklós 4 egészoldalas illusztrációja) t. Első kiadás. 88. számú számozott példány. Kiadói félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval.
18286.

Rufpreis:
6 000 HUF
10
Balázs Béla: Doktor Szélpál Margit. Tragoedia három felvonásban. Op. 1. Bp. 1909. Nyugat. 142p. Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, belső borítóval. Első kiadás, kissé foltos lapokkal
18287.

Rufpreis:
3 000 HUF
Kiss József és kerek asztala. A költő prózai írásai és kortársainak visszaemlékezései. Bp., 1934, Kiss József prózai munkáinak kiadóvállalata. Kiadói papírkötés, viseltes állapotban.
18288.

Rufpreis:
1 400 HUF
Cserhalmi Hecht Irén: A francia romanticismus korszaka. Bp.,1893., ifj. Nágel Otto, XVI+3-526 p. Átkötött félvászon-kötés.
18289.

Rufpreis:
2 000 HUF
Szigethy Éva: Bözsike, a szegedi masamód. Bp., é.n. Duna. Kiadói kartonálásban
18290.

Rufpreis:
800 HUF
Homeros Iliasa Ford.: Csengery János. Preller képeivel. hn.,1928,Danubia,(Pécs, Dunántúl-ny.) Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, jó állapotban.
18291.

Rufpreis:
1 800 HUF
Gubcsi Lajos (4 db könyv): Posztumusz. A Magyar Művészetért - Az ezredfordulón. + Istentelenül. II. kiadás. + Jó kedvedben teremtettél... + Üzenet a végekről I. - Felvidék. II. kiadás. Bp., GL-4 Pénzügyi Kft., 2001, 2002, 2003 és 2004. Mind dedikált, illusztrált, kiadói bőrkötésben, köztük 2 db papír védőborítóval, a borítók Asszonyi Tamás szobrászművész kisplasztikáival díszítve.
18292.

Rufpreis:
1 200 HUF
Eötvös Károly: A Bakony. I-II. kötet. Eötvös Károly Munkái XXI-XXII. Bp., 1909, Révai. 314+313 p. Kiadói egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé foltos, kopott borítóval.
18293.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24
9
Surányi Miklós: Domoszlay László. Bp., 1921, Singer és Wolfner. 275 p. Első kiadás. Sérült, átkötött, aranyozott félbőr-kötés, hiányos, javított gerinccel, kopott borítóval, részben aranyozott lapélekkel. A szerző által DEDIKÁLT, sorszámozott (65./100) példány.
18294.

Rufpreis:
1 200 HUF
Tolnai Regénytára 4 kötete: Szekula Jenő: Róma szörnyetege, Szerencsecsillag; Forró Pál: Holttesteken át; Stevenson, Robert Lewis: John Nicholson csodálatos kalandjai. Bp., é.n., Tolnai. Kiadói kartonált papírkötés, helyenként sérült gerinccel, kissé foltos borítóval, sérült, foltos lapokkal.
18295.

Rufpreis:
1 600 HUF
Verne Gyula: Észak a Dél ellen. I-II. kötet. Ford.: Huszár Imre. Bp., [1925], Franklin-Társulat. 384 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott, kissé sérült borítóval, a címlapokon tulajdonosi bejegyzéssel.
18296.

Rufpreis:
3 000 HUF
9

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF