Édesanya mesél. Angol eredetiből fordította Wiesner Juliska, Eredeti mesékkel kiegészítette: B. Radó Lili. Bp. én. Dante. 8 színes műmelléklettel és szövegközti képekkel. Kiadói. kissé laza félvászon kötésben, kissé koszos
Schillers Werke. Illustrirt von ersten deutschen Künstlern. Herausgegeben von I. G. Fischer. I-IV. Band. Stuttgart und Leipzig, é.n., Druck und Verlag von Eduard Hallberger. XIX+435 + VIII+447 + VIII+450 + VIII+423 p. Rengeteg szövegközi és egészoldalas, acélmetszetű illusztrációval, könyvdíszekkel. Német nyelven. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült, az egyik köteten hiányos gerinccel.