Tompa Mihály összes költeményei II. kötet. Rendezték barátai Arany János, Gyulai Pál, Lévay József, Szász Károly. Bp., 1870, Méhner Vilmos. Kiadói festett egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Vas Gereben: A nemzet napszámosai. Magyar korrajz. Bp., 1938., Aczél-Testvérek. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, a borító részben elvált a kötéstől, a könyvtest részben elvált.
Móricz Pál: A rejtelmes Alföld. Elbeszélések, rajzok. [Bp.], 1927, Szerzői kiadás,(Tahitófalu, Sylvester-ny.), 234 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
Marczell Mihály: A felnőttek lélekrajza. A bontakozó élet V. Bp., 1934., "Élet". Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban, kissé foltos borítóval.
Kertész Manó: Szállok az úrnak. Az udvarias magyar beszéd. A könyv tipográfiáját és fametszetű díszeit Reiter László rajzolta. Bp.,[1933.], Révai, 4+214+1 p. Kiadói kopott illusztrált papírkötés, kissé foltos lapokkal.
1927 Kereskedők zsebkönyve. 1927. Szerk.: Kemény Dezső, Vetlényi Zoltán. III. évf. Bp., 1927., (Weiss L. és F.), 4+352+2 p. Korabeli reklámokkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, hiányzó címlappal.
Nemedy Gyula: Emberek én már oly régen repülök! (Örök mécses.) Bp.,1938, Officina, 221+13 p. + 25 (Lapszámozáson belül 25 egészoldalas fametszettel illusztrált) t. A borító fametszete Bordás Ferenc, a címlap fametszete Buday György műve. A kötet fametszetei Bordás Ferenc, Buday György, Drahos István, Kopasz Márta, Vadász Endre, Woyty Wimmer Hubert munkái. Számozatlan példány. Kiadói foltos papírkötés, kissé sérült, kissé hiányos gerinccel, egy-két kissé foltos lappal.
Kovásznay Erzsi: Miss Huszadik Század. Bp., 1930, Lörincz Ernő, 170 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, laza, részben szétvált fűzéssel. A szerző által DEDIKÁLT példány.