Kunoss Endre: Dalfüzér. Pozsony, 1840, Schmid Antal, X+2+174 p. Egyetlen kiadás. Korabeli egészvászon-kötésben, a gerincen címkével, kissé foltos lapokkal, possessori névbejegyzéssel. Ritka!
Fábián József: Budapest a Duna gyöngye. San Francisco, 1977., Hídfő Baráti Köre. Emigráns kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
Gyöngyi Izsó: Színész egy félszázadon át. Bp., [1921], Hajnal. 219 p. Könyvkötői félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, néhány lapon kissé sérült lapszélekkel.
Krilov, Ivan Andrejevics: Mesék. Ford.: Mándy Stefánia, Szabó Lőrinc. Orosz Remekírók sorozat. Bp., 1959, Európa Könyvkiadó. 246 p. A borítótervet és a könyvdíszeket Végh Gusztáv (1889-1973) grafikus rajzolta. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 1000 példányban.
Lampérth Géza: Kuruczvilág. Veér Judit rózsája és más kurucztörténetek. Bp., 1907, Franklin. Nyigri Imre aláírásával. Műbőr kötés, kissé kopottas állapotban.