Homérosz Iliásza. Ford.: Baksay Sándor. Bp., 1901., MTA, 6+563 p. Korabeli kopott félvászon-kötés, foltos lapokkal. Benne érdekes ajándékozási sorokkal.
Európai Galamb- és Kisállat Kiállítás emlékkatalógus. Bp., 1982, Magyar Galamb- és Kisállattenyésztők Országos Szövetsége, 286 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel és borítóval, volt könyvtári példány.
Szemadám György: Jelenetek egy emberkertből. Zoográfiai tanulmányok. Bp., 2014, Széphalom Könyvműhely, 183+7 p. Gyulai Líviusz illusztrációival, fekete-fehér fotókkal. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, egyébként jó állapotban. A szerző által P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró részére DEDIKÁLT példány.