Baudelaire, Charles: Versek a "Les Fleurs du Mal"-ból. Ford. Franyó Zoltán. Számozatlan példány.
(Bécs. 1921. Hellas.) 1 t. (Baudelaire-portré) 123 l. 1 t. Korabeli félvászon kötésben
Cs. Szabó László: Halfejű pásztorbot görög hajónapló és hat történet. London, (1960), Magyar Könyves Céh. Első, emigráns kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Megjelent 1000 példányban.
Ambrus Zoltán: Kultúra fűzértánccal. Elbeszélés. Bp., 1910, Nyugat (Légrády-ny.), 193+1 p. Első kiadás. A borító Falus Elek munkája. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel.
Galamb Ödön: Makói évek. Függelék. József Attila válogatott, kiadatlan versei (Radnóti Miklós jegyzetével). József Attila élete nyomában I. Bp., 1941, Cserépfalvi, 173 p. Oldalszámozáson kívüli, fekete-fehér fotókkal, facsimile kézirattal. A fedőlapot Gábor Pál tervezte. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott, illusztrált kiadói papírborítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel, nagyrészt felvágatlan lapokkal.
Földessy Gyula: Tanulmányok és élmények az irodalomtörténet, esztétika és filozófia köréből. Bp., 1934, Gergely R. könyvkereskedése (Kner Izidor-ny.), 269+2 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, hiányos gerinccel, kissé foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal. A szerző által vitéz Benedek Géza részére DEDIKÁLT példány.
Beszámoló a Kolozsvári M. Kir. Ferenc József Tudományegyetem 1941-42. tanévi működéséről. Szerk.: Szentpétery Zsigmond. Kolozsvár, 1943, M. Kir. Ferenc József-Tudományegyetem, 277 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült gerinccel, kissé foltos borítóval, régi intézményi bélyegzőkkel.
Normal Vorschriften in Pensions-Sachen von 1771-1844. Ofen, 1845, K. ung. Universit. Buchdruckerei, IV+212 p. + 3 kihajtható táblázat. Német nyelven. Az 1771. évi nyugpénzi szabályrendelet, majd az 1781. március 30-án kelt kegyelmes királyi leirat által közzétett Magyar- s Erdélyországra nézve kiadott általános 1781-i nyugdíjszabályzat. Foglalkozik a nyugalmazott állami tisztviselők és szolgák nyugélvezményeivel, valamint a tisztviselők és szolgák özvegyei és árvái iránti nyugpénzi szabályrendelettel. A kötetben több üres lappal jegyzetek számára. Tulajdonosi bejegyzés: Soób, Pest 1846.
Korabeli, kopottas félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, gerincvignettával.