Dr. Siklóssy László: Svábhegy. A svábhegyi nyaralásnak száz esztendős, s a Svábhegyi Egyesület alapításának negyven esztendős emlékére kiadta a Svábhegyi Egyesület. Bp., 1987, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Fekete-fehér képekkel, térkép melléklettel. Az 1929-es reprint kiadása. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Steve Kane-Angela Milne-Chenjerai Mutumbi: Távoli tájak, közeli emberek I.: Anglia, Kanada, Zimbabwe, England, Canda, Zimbabwe. Székesfehérvár, 2014., Globe. Kiadói papírkötés.
Kugler Alajos: Vezető Sopronvármegye és Sopron sz. kir. város egyesített muzeumában. Kiadja: Sopronvármegye és Sopron sz. kir város régészeti társulata. Sopron,(1904),Röttig Gusztáv, 59 p.+XVII t. Papírkötésben, javított és részben pótolt, kissé kopott borítóval, egy tábla kijár.
1955 A Székesfehérvári Állami József Attila Gimnázium évkönyve az intézet fennállásának 100 éves jubileuma alkalmából. 1855-1955. Közzéteszi: Rácz János igazgató. Székesfehérvár, 1955., Székesfehérvári Nyomda. Kiadói kissé kopott papírkötés.
Benedek Miklós: Miskolci macskakövek. Cikk-gyűjtemény. Megjelent az Észak-Magyarországban. Miskolc, [1988], Miskolci Megyei Város Tanácsa V.B. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés,
1912 A Borsod-Miskolczi Közművelődési és Múzeum-Egyesület közművelődési osztályának jelentése az 1911/1912. idényről. Miskolc, 1912, Klein és Ludvig, 44 p. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány, a gerincen kis szakadással.
Borsod-Abaúj-Zemplén megye képes műemlékjegyzéke. VII. köt.: Sárospatak és környéke. Szerk.: Szabadfalvi József, Cseri Miklós. Miskolc, 1992,(Debrecen, Alföldi-ny.) Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés.
1969 Détshy Mihály: Egy ismeretlen magyar vár - Szádvár. Különlenyomat: Hermann Ottó Múzeum évkönyve VIII. Miskolc, 1969., Herman Ottó Múzeum, 143+186 p. Kiadói papírkötés. A szerző, Détshy Mihály (1922-2007) által dedikált példány.