Varró Aladár Béla: Gyógynövények gyógyhatásai. Növényi gyógyszerek. Előszóval ellátta: Dr. Bucsányi Gyula. Hajnal László grafikus rajzaival. Bp.,(1941), Novák Rudolf, 400 p.+ XVII színes táblával. Számos szövegközti rajzzal illusztrálva. Kiadói kopott illusztrált aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé laza kötéssel, a hátsó szennylapon ceruzás jegyzettel.
Dísznövénytermészetes I-III. köt. Szerk.: Kiácz György. I. köt.: Wertán Zsolt: Lágyszárú növények. II. köt.: Tóth Imre: Díszfák és cserjék. III. köt.: Sembery Istvánné: Üvegházi növények. Bp., 1972, Mezőgazdasági és Élelmezésügyi Minisztérium Szakoktatási Főosztálya. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, két borító foltos, az egyik gerincén kis sérülés. Megjelent 2000 példányban.
Lengyel Géza: Méhek és virágok. Bp., 1943., Országos Magyar Méhészeti Egyesület, 239 p. Szövetgközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, kissé szakadozott borítószélekkel.
Kováts Teréz: Háziczukrászda. Nélkülözhetetlen kézikönyv a háztartásban. Bp., 1989., Múzsák. Az 1893-as Méhner Vilmos kiadás reprint kiadása. Kiadói papírkötés.
Brillat-Savarin: Az ízlés fiziológiája.Ambrus Zoltán és Ambrus Gizella fordítása. Bp., 1986., Múzsák. Reprint kiadás. (Bp., 1912, Singer és Wolfner.) Kiadói papírkötésben, kissé kopott borítóval.
Hevesi Sándorné: Az ideális háztartás. A szép otthon és jó konyha. Bp., 1934, Színházi Élet. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, hiányos gerinccel, kopott, foltos borítóval, laza kötéssel, egy kijáró lappal. megviselt állapotban.
Csatári-Szűts Kálmán, Komjáti István: Borsó és babtermesztés. Mezőgazdasági Kiskönyvtár. Bp.,1965, Mezőgazdasági Kiadó. Második, átdolgozott, bővített kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és gerinccel, helyenként kisebb ázásnyomokkal.