Orosz népmesék. Ford.: G. Beke Margit és Görög Imre. A borító és az illusztrációk F. Győrffy Anna munkái. Bp., 1954, Új Magyar Könyvkiadó (Európa). Kiadói félvászon-kötés, egészen kis kopásnyomokkal, jó állapotban.
A tuói főnök. Új-kaledóniai mesék és mítoszok. Ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vargyas Gábor. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1979, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban, volt könyvtári példány.
cca 1980-1990 A Rejtő-sorozat 4 db képregénye (8., 9., 14., 15. sz.) Bp., Ifjúsági Lap- és Könyvkiadó. Fekete-fehér rajzokkal illusztrálva, tűzött papírkötés.
Fülei Sz. Lajos: Otthon. Olvasmányok a serdülő ifjak számára. A szerző által dedikált. Bp.,én.,Krammer Lipót-ny., 124+2 p. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval.
Benedek Elek: A táltos kecske. Mesék. Vál.: Péterfy Emília. Székely Erzsébet előszavával. Bukarest, 1960, Ifjúsági Könyvkiadó. Bene József rajzaival. Kiadói kopott félvászon-kötés, laza, sérült kötéssel.
Tábori Róbert: Mesevilág a tenger mélyén. Százszorszép Könyvek - Magyar Lányok Könyvtára. Bp., (1942), Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval és gerinccel.
Kassovitz László: Pamacs. Illusztrálta Péter László. Bp., 2004, Timp. Színes képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző által Ludwig Emil (1952- ) újságíró részére DEDIKÁLT példány.