10464.
408. Gelaufene Fernauktion
Gemälde und Graphic - "signiert", "ohne Sign"
18 000 HUF
47,75 EUR, 51,43 USD
Mongol thangka: Mahakala , vegyes technika, kissé sérült, üvegezett fa keretben, külső méret: 13x15 cm Mahakala a hinduizmus és a tantrikus buddhizmus közös istensége. A buddhizmusban Mahakala Visnu egy heves formája, míg a hinduizmusban Mahakala Siva és Visnu (Narasimha) heves megnyilvánulása, és Mahakala istennő hitvese; a saktizmus Kalikula szektájában jelenik meg a legjelentősebb formában. Mahakala a Vajrayana, a kínai ezoterikus és a tibeti buddhizmusban (lásd Citipati), valamint a Chan és a Shingon hagyományokban dharmapala néven ismert védőistenségként is megjelenik.