Tamás István: Háry János ujabb kalandjai. Rajzolta: Enyvári Herbert. Bp., 1935, Cserépfalvi,(Egyesült Nyomda Rt-ny.), 29+2+30-56+1 p. + 11 (színes képtáblák) t. Első kiadás. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, egészen kis kopásnyomokkal a borítón, a lapéleken folttal, jó állapotban.
Petőfi Sándor: János vitéz. Magyarkuti Béla rajzaival. Magyar Kincsek I. Bp., (1940), Athenaeum, 118+(1) p. Szövegközi és egészoldalas, színes és fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos, az utolsó lap kissé sérült.
Walt Disney: Das große Micky Maus Buch. Stuttgart und Zürich, 1970, Delphin Verlag. Német nyelven. Színes képekkel gazdagon illusztrált. Félvászon kötésben.
Drescher Pál: Régi magyar gyermekkönyvek. 1538-1875. Bp., 1986, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval.
Hadmenet, nászmenet. Irtisi osztják mesék és mondák. Vál., ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vértesi Edit. A versbetéteket Képes Géza fordította. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1975, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Duray Miklós: Csillagszilánk és tövisek. Cérna Géza meséi. Szabó Ottó illusztrációival. Dunaszerdahely, 2006, Méry Ratio. Második, átdolgozott kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 1000 példányban. A kéziratot 1984-ben a kommunista államrendőrség lefoglalta.
Bátyácska és Húgocska. Rónay György átdolgozása. Grimm legszebb meséiből. Niederwiesa-Bp.,é.n., Karl Nitzsche Verlag-Móra. Színes és fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval.
A madáron vett menyasszony. Bambara mesék Maliból és Szenegálból. Veronika Görög-Karády és Gérard Meyer gyűjtése. Vál., az utószót és a jegyzeteket írta: Görög Veronika. Ford.: Tótfalusi István. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1984, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány.
Szulhan-Szaba Orbeliani: Az új bölcsesség meséskönyve. Ford.: Honti Rezső. Bp., 1955., Új Magyar Könyvkiadó. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, volt könyvtári példány, a borítón kézzel írt címfelirattal.
Sevillai altatódal. Spanyol versek és mesék gyerekeknek. Vál. és szerk. Teresa de La Vega és Dobos Éva. Rényi Krisztina illusztrációival. Világjáró Varázscipők. A sorozatot szerk.: Dornbach Mária. Bp., 1988., Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.