Purgstaller Calas. József: A bölcsészet elemei I-II., és IV köt. I. köt.: Lélektan. Második, bővített kiadás. II. köt.: Észtan vagyis gondolkodás és ismetan. Második, bővített kiadás. IV. köt.: Erkölcstan. Harmadik, egészen átdolgozott kiadás. [Egybekötve.] Pest, 1846-1862, Hartleben K. A., VIII+164+4;4+210+1; 171 p. Korabeli kopott átkötött félvászon-kötés, egy-két javított lappal, foltos lapokka...
Henry George: Vámvédelem vagy szabadkereskedelem. Vizsgálódás a vámkérdésről, különös tekintettel a munka érdekeire. Ford.: Braun Róbert. Bp., ,"Világosság"-ny. Átkötött félvászon-kötés, szakadt címlappal, kissé kopott borítóval, a gerincen egészen kis sérüléssel.
Heinrich Ploß: Das Kind in Brauch Und Sitte Der Völker. I-II. Bände. Völkerkundliche Studien von Dr. med. - -. Nach dem Tode des Verfassers herausgegeben von Dr. phil. B. Renz. Dritte auflage. Leipzig, 1911-1912., Th. Grieben's Verlag, IV+608; 4+927+1 p. Német nyelven. Szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, a borítón kopásnyomokkal. Dienes István (1929...
Kiss Lajos: A szegény ember élete. Bp.,(1939),Athenaeum, 283+1 p. Első kiadás. Egészvászon-kötés, az 50-63. oldalak között fordítva, és visszafelé kötött lapokkal.
Collins F. Howard: Spencer Herbert Synthetikus Filozófiájának Kivonata. Pekár Károly dr. életrajzi bevezetésével. Budapest, 1903, Poltzer zsigmond Könyvkereskedése.Kopottas, kiadói, egészvászon kötésben.
Nietzsche, Friedrich: Vidám tudomány. Sajtó alá rendezte: Varró István. Ford.: Wildner Ödön. Nietzsche Válogatott Munkái. Bp., [1926], Világirodalom. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerinc hiányos, javított, pótolt de belül jó állapotban.
Szabó Á. Töhötöm: Kooperáló közösségek. Munkavégzés és kapcsolatok a falusi gazdálkodásban. Marosvásárhely, 2009, Mentor, 294+VII+(1) p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Oppenheimer: Az állam. Ford.: Sebestyén Ede. Világkönyvtár. Bp., 1912, Révai. A címlap és a kötés rajzát Zádor István készítette. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
F. S. Marvin: A nyugati civilizáció fejlődése. Ford.: Benedek Marcell, Rózsa Dezső. Műveltség sorozat. Bp., é.n., Dante, 226 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.