Block, Berthold: Das Kalkbrennen. Mit besonderer Berücksichtigung des Schachtofens mit Mischfeuerung und die Gewinnung von kohlen-säurehaltigen Gasen. Leipzig, 1924, Verlag von Otto Spamer, XII+512+(4) p. Második kiadás. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Műanyagbevonat fémeken, fémbevonat műanyagokon. Elektrokémiai módszerek. Szerk.: Dr. Csokán Pál. Bp., 1970, Műszaki Könyvkiadó, 238 p. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült borítóval. Megjelent 1800 példányban.
Hajózási szakközépiskolák számára kiadott hajós tankönyvek, 6 db: Hajóépítéstan I-II., Hajóvillamosságtan, Gépészeti ismeretek I-II. köt., Közlekedési földrajz II. Bp., 1981-1984., Műszaki. Kiadói papírkötések, változó állapotban, nagyrészt rossz, vagy széteső állapotú könyvek, jegyzetekkel.
Mindig magasabbra. 100 éves a motoros repülés. Higher and higher. The hundred years of powered flight. Szerk.: Kolta Magdolna. Bp., 2003., Magyar Fotográfiai Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, foltos lapokkal, kopott borítóval.
A fényképezés kézikönyve. Szerk.: Barabás János, Gróh Gyula. Bp., 1956, Műszaki Könyvkiadó. Második, átdolgozott kiadás. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült borítóval.
2 db füzet: Czeck Valdemár: A radioaktivitás és szerepe az ujabbkori földrajz-geológiai felfogásokban. Különlenyomat a Földtani Közlöny 1912. évi XLII. kötetéből. Bp., 1912, Franklin-Társulat, 29 p. Kiadói tűzött papírkötés, sérült, szétvált borítóval. + Dr. telegdi Roth Károly: A kincstári ásványolaj- és földigáz-kutatás és termelés 1935-től, a mai állapot és a jövő kilátások. Különlenyomat a "Bá...
Sztrókay Pál: A periódusszámszabályozás és terheléselosztás dinamikája, s a korszerű szabályozási módszerek. Különlenyomat az "Elektromechanika" 1941. évfolyamából. Bp., 1941, Magyar Elektrotechnikai Egyesület, 46 p. Kiadói tűzött papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.