[Mezőszegedi Szegedi János (1699-1770)]: R. P. Joannem Szegedi: Rubricae sive synopses titulorum, capitum & articulorum, universi Juris ungarici, nunc primum collectae, & in tres partes distributae, atque in Tyronum gratiam notis juridicis, historicis, chronologicis nec non etymologicis illustratae. I-III. köt. Pars Prima: Complectens rubricas decreti tripartiti, vetustorumque Ungariae regum, usq...
Magyar hazai polgári magános törvényről írtt tanítások, mellyeket néhai Kelemen Imre munkája szerint a' magyar hazafijak' és a' törvény tanúló nemes ifjúság' számára magyar nyelven készített és kiadott Czövek István. 3 kötet. A' keresetekről. Pesten, 1822, Trattner. 399 p. Korabeli félbőrkötésben. Jó állapotban
Magyar hazai polgári magános törvényről írtt tanítások, mellyeket néhai Kelemen Imre munkája szerint a' magyar hazafijak' és a' törvény tanúló nemes ifjúság' számára magyar nyelven készített és kiadott Czövek István. 2. kötet. A' dolgokról. Pesten, 1822, Trattner. 753 p. Korabeli félbőrkötésben. Jó állapotban
Hajnik Imre: Magyarország az Árpád-királyoktól az ősiségnek megállapításáig és a hűbéri Európa. Állam- és jogtörténelmi kísérlet a magyar álladalmi és társadalmi élet alapzatainak és fejlődési irányainak feltüntetésére. Pest, 1867., Heckenast Gusztáv, 4+115 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, részben hiányos, szakadozott gerinccel, kissé szamárfüles és foxing foltos lapokkal, ceruzás al...
Az 1871-dik évi/1872-dik országos törvénytár. (Corpus Juris.) [Egybekötve.] Kiadja a M. Kir. Igazságügyministerium. Bp., 1872-1873., Ráth Mór, 4+438;4+211 p. Korabeli félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, 34x26 cm
Az 1876-dik évi országos törvénytár. (Corpus Juris.) Kiadja a M. Kir. Belügyministerium. Bp., 1876.,Pesti Könyvnyomda Rt., 4+345 p. Korabeli félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, az elülső borítón kis sérülésekkel, intézményi bélyegzőkkel,egy lap sérült (253/254), 33x25 cm
Az 1880-dik évi országos törvénytár. (Corpus Juris.) Kiadja a M. Kir. Belügyministerium. Bp., 1880., Légrády, 6+291+1 p. Korabeli félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, az elülső borítón kis sérülésekkel, intézményi bélyegzőkkel, 33x25 cm
Titkos választójog telepítés és egyéb uj törvények. Hitbizományi, tűzharcos, munkásbiztosítási, hegyközségi, erdő és a többi új törvények, rendeletek Bp., 1938. Igazság napilap kiadása. Fűzve, kiadói papírborítóval