Bücher: Jura

Zahl der Lose: 10

[Mezőszegedi Szegedi János (1699-1770)]: R. P. Joannem Szegedi: Rubricae sive synopses titulorum, capitum & articulorum, universi Juris ungarici, nunc primum collectae, & in tres partes distributae, atque in Tyronum gratiam notis juridicis, historicis, chronologicis nec non etymologicis illustratae. I-III. köt.  Pars Prima: Complectens rubricas decreti tripartiti, vetustorumque Ungariae regum, usque ad decreta Ferdinandi Primi. Imp.&Regis.;   Pars Secunda: Complectens rubricas decretorum Ferdinandi Primi, Maximiliani, ac Rudolphi impp.& regum.;   Pars Tertia: Complectens rubricas decretorum novellarium, a Matthia II. Imp.& rege, usque ad Carolum VI. nunc gloriose regnanteum, inclusive: Nec non rubricas juris tavernicalis: Et regulas juris canonici, & civilis.;   Tyrnaviae, 1734., Typis Academicis per Leopoldum Berger, 4+15 sztl. lev. +171; 2+279; 2+320 p.+8 sztl. lev. Latin nyelven. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült részben hiányos gerinccel, az I. részben hiányzó címlappal, 162-171. oldalak között felcserélt lapokkal és két bekötött plusz lappal (161/162,üres lap, 165/166, 163/164, 169/170, 167/168, üres lap, 171), az első két lap alsó sarkán egészen kis hiánnyal, a második lapon intézményi bélyegzővel, hiányzó szennylapokkal, az utolsó lap alsó sarkán hiánnyal, foltos lapokkal.
15629.

[Mezőszegedi Szegedi János (1699-1770)]: R. P. Joannem Szegedi: Rubricae sive synopses titulorum, capitum & articulorum, universi Juris ungarici, nunc primum collectae, & in tres partes distributae, atque in Tyronum gratiam notis juridicis, historicis, chronologicis nec non etymologicis illustratae. I-III. köt. Pars Prima: Complectens rubricas decreti tripartiti, vetustorumque Ungariae regum, usq...

Rufpreis:
8 000 HUF
20,73
22,86
Magyar hazai polgári magános törvényről írtt tanítások, mellyeket néhai Kelemen Imre munkája szerint a' magyar hazafijak' és a' törvény tanúló nemes ifjúság' számára magyar nyelven készített és kiadott Czövek István. 3 kötet. A' keresetekről. Pesten, 1822, Trattner. 399 p. Korabeli félbőrkötésben. Jó állapotban
15630.

Rufpreis:
9 000 HUF
23,32
25,71
25
Magyar hazai polgári magános törvényről írtt tanítások, mellyeket néhai Kelemen Imre munkája szerint a' magyar hazafijak' és a' törvény tanúló nemes ifjúság' számára magyar nyelven készített és kiadott Czövek István. 2. kötet. A' dolgokról. Pesten, 1822, Trattner. 753 p. Korabeli félbőrkötésben. Jó állapotban
15631.

Rufpreis:
9 000 HUF
23,32
25,71
19
Hajnik Imre: Magyarország az Árpád-királyoktól az ősiségnek megállapításáig és a hűbéri Európa. Állam- és jogtörténelmi kísérlet a magyar álladalmi és társadalmi élet alapzatainak és fejlődési irányainak feltüntetésére. Pest, 1867., Heckenast Gusztáv, 4+115 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, részben hiányos, szakadozott gerinccel, kissé szamárfüles és foxing foltos lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal.
15632.

Hajnik Imre: Magyarország az Árpád-királyoktól az ősiségnek megállapításáig és a hűbéri Európa. Állam- és jogtörténelmi kísérlet a magyar álladalmi és társadalmi élet alapzatainak és fejlődési irányainak feltüntetésére. Pest, 1867., Heckenast Gusztáv, 4+115 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, részben hiányos, szakadozott gerinccel, kissé szamárfüles és foxing foltos lapokkal, ceruzás al...

Rufpreis:
3 000 HUF
7,77
8,57
17
Az 1871-dik évi/1872-dik országos törvénytár. (Corpus Juris.) [Egybekötve.] Kiadja a M. Kir. Igazságügyministerium. Bp., 1872-1873., Ráth Mór, 4+438;4+211 p. Korabeli félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, 34x26 cm
15633.

Rufpreis:
2 000 HUF
5,18
5,71
Az 1876-dik évi országos törvénytár. (Corpus Juris.) Kiadja a M. Kir. Belügyministerium. Bp., 1876.,Pesti Könyvnyomda Rt., 4+345 p. Korabeli félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, az elülső borítón kis sérülésekkel, intézményi bélyegzőkkel,egy lap sérült (253/254), 33x25 cm
15634.

Rufpreis:
1 600 HUF
4,15
4,57
Az 1880-dik évi országos törvénytár. (Corpus Juris.) Kiadja a M. Kir. Belügyministerium. Bp., 1880., Légrády, 6+291+1 p. Korabeli félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, az elülső borítón kis sérülésekkel, intézményi bélyegzőkkel, 33x25 cm
15635.

Rufpreis:
1 600 HUF
4,15
4,57
Titkos választójog telepítés és egyéb uj törvények. Hitbizományi, tűzharcos, munkásbiztosítási, hegyközségi, erdő és a többi új törvények, rendeletek Bp., 1938. Igazság napilap kiadása. Fűzve, kiadói papírborítóval
15636.

Rufpreis:
2 400 HUF
6,22
6,86
15637.

Rufpreis:
1 200 HUF
3,11
3,43
15638.

Rufpreis:
1 000 HUF
2,59
2,86

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF

C

Aktuell ausgerufenes Los
Katalognummer: