Móricz Zsigmond: Pipacsok a tengeren. Szigethy István rajzaival. Bp., (1938), Athenaeum. Első kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval., laza kötéssel, nádudvari. vitéz Kiss Lajos ex librisével
Bátorligeti mesék. Ortutay Gyula gyűjtése. Az oldalszámozáson belül Buday György 8 színes fametszeteivel. [A meséket Fedics Mihály 86 éves bátorligeti lakos mondotta.] Hungária Könyvek 4. Bp., 1937, Hungária, 84+3 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói foltos, ketté szakadt papír védőborítóban, sérült, kissé hiányos gerinccel.
Ezeregy éjszaka legszebb regéi. Az ifjúság számára átdolgozta Benedek Elek. Hampel József rajzaival. Bp., Dante. Kiadói félvászon kötés, belül a gerincnél meglazult, ajándékozási sorokkal, kissé kopottas állapotban.
Kúnos Ignác: Nippon-ország naposkertje. Japán népmesék. Tokyama Koichi elmondása után írta - - után. Bp.,[1923],Athenaeum, 4+244 p. A borító Fáy Dezső munkája. Az oldalszámozáson belül egészoldalas rajzokkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
A tuói főnök. Új-kaledóniai mesék és mítoszok. Ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vargyas Gábor. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1979, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban, volt könyvtári példány.
Defoe Dániel: Robinson Crusoe élete és viszontagságai. A magyar ifjúság számára átdolgozta: Domby Béla. Bp., é.n., Franklin. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kicsit kopott borítóval
Defoe, Daniel: Robinson Crusoe kalandjai. Defoe könyve nyomán elmeséli: Benedek Elek. Bp., é.n., Dante. Hatodik kiadás. K. Sávely Dezső rajzaival illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, foltos, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.