Hermann Ottó: A madarak hasznáról és káráról. Csörgey Titusz képeivel. Bp., 1901., (Franklin-ny.), 279+1 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, javított kötéssel, kissé foltos lapokkal, ceruzás aláhúzásokkal, bejegyzésekkel, a címkép sarkán kis hiánnyal, egy javított lappal, egy lap szélein kis szakadásokkal, egy lap szélein gyűrődésekkel, 16-31 oldalak között hiányzó lapokkal.
Kriesch János: A természetrajz vezérfonala II. rész: Növénytan. Bp., 1873, Nagel Bernát, V+201 p. Számos fametszetű illusztrációval. Harmadik kiadás. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, tulajdonosi bélyegzésekkel, néhány ceruzás aláhúzással.
Kriesch János: A természetrajz vezérfonala III. rész: Ásványtan. Bp., 1874, Nagel Bernát, 4+162+1 p. Számos fametszetű illusztrációval. Harmadik kiadás. Borító nélküli példány, tulajdonosi bélyegzéssel, ceruzás aláhúzásokkal, bejegyzésekkel, szétvált kötéssel.
Peggy Jett Pittenger: The Wonderful World of Ponies. New York, 1973, Arco. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, és gerinccel.
Mayer Ferenc Kolos: Az orvostudomány története. Orvosok és a kulturtörténelem művelői részére. Átnézte és az előszót írta Dr. Magyary-Kossa Gyula. 123 ábrával. Budapest, 1927. Eggenberger. 286p. Félvászon-kötésben
Gáspár Pál: A számóriások és számtörpék birodalma. A Zászlónk Diákkönyvtára 46. Bp., 1922., Magyar Jövő Ifjúsági Irodalmi Rt., 49+1 p. Átkötött félvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Fülöp Zsigmond: Csodák az állatvilágban. Bp., én.,Népszava. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval, az utolsó két lapon szakadással, kis sérüléssel.
Feliczián Vilmos: Csodálatos természet. Barangolás a természettudomány világában. Bp., [1939], Singer és Wolfner, 220+3 p. Számos szövegközi illusztrációval. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, helyenként kissé foltos lapokkal.