Lyka Károly: A művészetek története. Bp., 1944, Uj Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner.). Harmadik kiadás Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. 192 képtáblával. Kiadói kopott aranyozott félvászon-kötés.