Thomas Malory: Arthur királynak és vitézeinek, a Kerek Asztal lovagjainak históriája. Bp., 1970, Helikon. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban.
Az ezeréves Magyarország és a milleniumi kiállítás. Szerk.: Piványi Ernő et al. Bp., (1990), Téka. Számos érdekes képpel és illusztrációval, magyar, angol, német, francia nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. 1896-os Kunosy Vilmos és Fia könyv reprint kiadása!
Winston S. Churchill: A második világháború 1-2. köt. Vál.: Csurdi Sándor és Gyarmati György. Gyarmati György utószavával. Ford.: Betlen János. Bp., 1989., Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Désiré de Bernáth: Cléopátre. Se Vie - Son Régne. Traduction Francaise revue par André Leval. Paris,én.,Félix Alcan. Francia nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, sérült gerinccel és sérült kötéssel.
Demokratikus Magyarország Monográfiája.
1848-1948. Száz év a szabadságért. Szerk.: Szendrő Ferenc. Az irodalmi szemelvényeket és a mű bibliográfiáját Tiszay Andor válogatta és állította össze.;
Negyvennyolctól negyvennyolcig. A magyar ifjúság könyve. Szerk.: Lukácsi Sándor, Patai Endre, Szabó Endre.;
"Negyvennyolc szellemében a jobb magyar jövőért! " A 48-as ifjúsági bizottságok országépítő munkája. 1947-1948-ig.
Bp., 1948, Dolgozók Kultúrszövetsége, (Kispest, Faragó Imre-ny.) Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült kötéssel.
Sporschil, Johann: Geschichte der Hohenstaufen. Braunschweig, 1843, Verlag von George Westermann. Félvászon kötés, acélmetszetekkel illusztrált, festett lapszélek, lapok foltosak, egyébként jó állapotban.