Nagy Béla: Fölfedezők, világjárók. Híres kutatók utazásai a legrégibb időktől Amundsenig. Bp., é.n., Hajnal. 240 p. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült, kopott gerinccel, néhány lap kissé foltos.
cca 1925-43, 4 db soproni évkönyv: 1943 Soproni Szemle. 7. évf. 1. sz., benne számos érdekes írással. Sopron, 1943, Soproni Városszépítő Egyesület. Kissé laza papírkötésben, egyébként jó állapotban. + Soproni Állami Széchenyi István Gimnázium 63. és 64 sz. értesítője, 1937-38 és 1938-39, papírkötésben, kissé sérült gerinccel. + Soproni Állami Széchenyi István Reáliskola 51 sz. értesítője, 1925-26, papírkötésben, kissé sérült gerinccel.
1907 Erdély honismertető folyóirat. Az Erdélyi Kárpát-Egyesület értesítőjének 1907 XVI. évf. 7-8 sz. Szerk.: Merza Gyula. Kolozsvár, Szent Bonaventura-ny., foltos, egy felvágatlan lappal, egy-két kis lapszéli szakadással, javított gerinccel és borítóval. 97-128+4 p.
Dr. Siklóssy László: Svábhegy. A svábhegyi nyaralásnak száz esztendős, s a Svábhegyi Egyesület alapításának negyven esztendős emlékére kiadta a Svábhegyi Egyesület. Reprint! Bp., 1987, Állami Könyvterjesztő Vállalat. Fekete-fehér képekkel, térkép melléklettel. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Kazinczy Ferenc: Magyar ország geographica, az az Földi állapotjának le-rajzolása, mellyet, egynehány fő-geographusok munkájából ki-szedegetett, és azoknak a' kik Hazájokhoz illendő szivességgel viseltetnek, ízemeik eleibe terjesztett, Kazintzy Ferentz. Szerk.: Csorba Csaba. Miskolc, 1986.,Kazinczy Társaság - Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Hasonmás kiadás. Megjelent 1000 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Dr. Sághy Ferenc: A budapesti hastífusz-járványhullámok visszatérésének okai. Különlenyomat a Városi Szemle XXI. évfolyamából. Budapest, 1935, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Papírkötésben, egy helyen szakadt borítóval és a jobb felső sarokban gyűrődésekkel.