Özvegy Kesserü Lajosné Gerenday Flóra: Emlékezés egy jó pásztorról és az ő népéről. Adatok Bogyiszló történetéhez. Bp., 1909, Pátria, 37 p. + 1 t. Kiadói papírkötés, javított gerinccel és borítóval, ceruzás és tollas jegyzetekkel, aláhúzásokkal.
Dr. Madari Kreybig Lajos: Magyar tájak talajismereti és termeléstechnikai leírása. I. rész: Tiszántúl. Bp., (1944), M. Kir. Földtani Intézet (Attila-ny.), VIII+221 p. + 9 melléklet (8 táblázat, 1 ábra) + 1 térkép (1 : 200.000 léptékű tájegységtérkép). Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
Rózsa György: Öt évszázad pápai látképei. Ansichten von Pápa aus Fünf Jahrhunderten. Pápa, 2000, Jókai Mór Városi Könyvtár. Színes és fekete-fehér képekkel illusztrálva. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Hegyaljai Kiss Géza: Bőcs ünnepe. Dr. - - lelkészi beköszöntésekor és beiktatásakor mondott beszédek. Sárospatak, 1926, Fischer Lajos, 1 t. + 76+1 p. Egészvászon-kötés.
1920 Mecsek Alján. 1920. július. Első szám. A pécsi Pius-Kollégium lapja. Pécs, 1920, Taizs József, 47+1 p. Papírkötés, kissé sérült lapokkal, 15/16. lap hiányzik, foltos borítóval.