1935 Die Italienischen Autostrassen. (Az olasz autópályák.) Olasz autóút prospektus, német nyelven. Roma, Ente Nazionale Industrie Turistiche (ENIT, Italian State Toruist Department/Olasz Nemzeti Idegenforgalmi Iroda), 20 sztl. A borítón és a prospektusban nagyon gazdag art deco illusztrációkkal. Kiadói illusztrált papírkötés, a hátsó borítón kis foltokkal.
cca 1930 Sommerreisen in Finnland. Hrsg. vom Verkehrsverband "Suomen-Matkat/Finnlandreisen."
Német nyelvű fekete-fehér fotókkal illusztrált finn utazási prospektusok, illusztrált art-deco borítókkal (jelzettek a nyomaton, IHB), 2 db, 30+2; 30+2 p.
1934 Nord Norwegen, Vesteraalens Dampskibsselskab norvég hajózási társaság, fekete-fehér fotókkal illusztrált, német nyelvű, utazási prospektusa, kihajtható, kis szakadásokkal.
1963 Kecskemét prospektus. Bp., 1963, Bács-Kiskun m. Idegenforgalmi Hivatal,(KÖZDOK-ny.), gazdag képanyaggal illusztrált, a hátsó borító a felső sarkán hiánnyal, kissé foltos borítókkal, 8 p.
Szabados M. Ramunda O. P. - Vágó Lajos: Savaria-Szombathely bibliográfia. Acta Savariensia 5. Szomathely, 1948., Martineum, 177+1 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, javított gerinccel.
A Géfin Gyula (1889-1973) teológiai tanár, egyháztörténész, könyvtár igazgató, a sorozat szerkesztője által DEDIKÁLT példány.
Komoróczy György (szerk.): Hajdú-Bihari kéziratos térképek. Debrecen, 1972, Déri Múzeum Baráti Köre. 19 db kihajtható térképmelléklettel. Megjelent 500 példányban. Kiadói papírkötésben, kiadói kissé foltos és kissé sérült papírkötésben.
P. Jáki Sándor Teodóz: Csángókről, igaz tudósítások. [Csengele], 2006., Justra. Ötödik kiadás. Színes fotókkal és térképpel illusztrált. Kiadói papírkötés. A szerző, Jáki Sándor Teodóz (1929-2013) által DEDIKÁLT példány.
Sven Hedin: Gran Canon. Mein Besuch im amerikanischen Wunderland. Leipzig, 1926., F. A. Brockhaus. Német nyelven. Egészoldalas színes és fekete fehér illusztrációkkal, valamint térkép-melléklettel. Kiadói félvászon-kötésben.
[Steinen, Karl von den (1855-1929)]: dr. Steinen Károly: Közép-Brazília természeti népei között. A második Xingú-expedició (1887-1888) útjának vázolása és eredményei. 3 térképpel. Ford.: dr. Bátky Zsigmond. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), Franklin, 275 p. +11 (fekete-fehér fotók) +3 (térkép) t. Egészoldalas és szövegközi illusztrációkkal, fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
[Balbo, Italo (1896-1940)]: Repülőrajokkal az óceánon át. Fordította Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), Egész oldalas fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei.Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1926.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+3 p.+28 t. (Fekete-fehér fotók.) Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, az 51. oldalon szakadással.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.