Kelemen Pál : Istenek csatatere. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1939], Franklin. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas állapotban.
[Etherton, Percy Thomas (1879-1963)] P. T. Etherton: A Mount Everest átrepülése. Ford.: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1935.], Franklin, 1 (címkép) t.+262+2 p.+ 21 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval és gerinccel.
Dr. Keöpe Viktor (1883-1970): Cejlon, az éden szigete. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1934], Franklin, 189+3 p.+24 (Fekete-fehér fotók) t. Szövegközi 3 térképpel (2 levélen.) Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal, kis sérüléssel.
[Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 272 p.+23 t. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
Dr. Keöpe Viktor (1883-1970): Cejlon, az éden szigete. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1934], Franklin, 189+3 p.+24 (Fekete-fehér fotók) t. Szövegközi 3 térképpel (2 levélen.) Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal, ragasztott címkével.