Cholnoky Jenő: A Kárpátoktól az Adriáig. Nagy-Magyarország írásban és képben. 355 képpel, számos szövegközti ábrával és egy térképpel. Bp.,[1934], Somló Béla, 275 p. + 1 (kihajtható, színes térkép-melléklet) t. Könyvnapi kiadás. A 81. és 272. oldalak között rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A borító Kner Albert munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos, kopott borítóval, szakadozott borítószélekkel, kissé foltos lapokkal.
Baráthosi-Balogh Benedek: Bolyongások a mandsur népek között. Közreadja: - -. Baráthosi Turáni Könyvek II. Bp., 1927., "Élet". Átkötött kissé kopott félvászon-kötés.
1932 Budapest Székesfőváros IX. ker., Mester-utcai Községi Polgári Leányiskolájának és Nőipariskolájának jubileumi értesítője az 1931-1932. iskolaévről és az alapítása óta eltelt 30 évről. Összeáll.: Pálmai Kálmán. Bp., Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 32 p. Papírkötés, foltos, kissé szakadt borítóval.
1933 Budapest Székesfőváros IX. ker., Tóth Kálmán-utcai Községi Polgári Leányiskolájának értesítője az 1932-33. iskolaévről. Összeáll.: Weiszgeber Jánosné. Bp., 1933., Pátria-ny., 14 p. Papírkötés, kissé foltos borítóval.
1970 Bodó Sándor: Borsodi, abaúji és zempléni céhpecsétek. Különlenyomat a Herman Ottó Múzeum IX évkönyvéből. Miskolc, 1970, Herman Ottó Múzeum, 190-226 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással.
A szerző, Bodó Sándor (1943-2021) etnográfus, muzeológus, a BTM későbbi igazgatója által Eperjessy Géza (1926-1998) történész részére DEDIKÁLT példány.
cca 1930-1940 Ceskoslovensko Wagons Lits Cook, csehszlovákiai utazási prospektus, fekete-fehér fotókkal, reklámokkal, angol, német és francia nyelven, 24 p.