Mészáros Tamás: Maszk nélkül. Kritikák, interjúk, tanulmányok. Bp., (1982), Népművelési Propaganda Iroda, 376 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. A szerző által P. Szabó Ernő (1952-2018) művészettörténész, újságíró, kritikus, szakíró részére DEDIKÁLT példány.
Mandics György, M. Veress Zsuzsanna: Bolyai János jegyzeteiből. Bukarest, 1979, Kriterion. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Kellei György: Akkor most ki a bunkó? 100 tévéjegyzet. DEDIKÁLT példány. Balatonfüred, 2008., Balatonfüredi Városi Könyvtár és Helytörténeti Gyűjtemény. Kiadói papírkötés.
Deme László: A beszéd és a nyelv. Bp., 1987, Tankönyvkiadó, 189+1 p. Negyedik kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott, foltos borítóval. Megjelent 3900 példányban.
5 db szocialista tanulmány egy kötetben: Révész Ferenc: Szabadságeszme a magyar irodalomban; Hatvany Lajos: Ahány párt, annyi Ady; Révész Ferenc: Maxim Gorkij; Paul Lafargue: Marx Károly; Fejtő Ferenc: József Attila, az útmutató. Bp., é.n. (cca 1948), Népszava. Félvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, a címlapon bélyegzővel, bejegyzésekkel.