Sötét lapok Olaszország történetéből. Kisebb elbeszélések. Fordította: Drucker János. Bp, 1929, fordító kiadása. Kiadói fűzött kötésben, ex libris-szel.
Kolligátum, benne két ritka művel:
Paulikovics Lajos: Sarkadvár. Regény. Pest, 1861, Boldini Róbert Könyvnyomdája, 4+241+3 p.
[Bors Eleonóra]: Edelény: Hódított föld. [Bp.,1889, Aigner], 3-127 p.
Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, az első művet körbevágták, a második mű címlapja, és első lapja (1/2.) hiányzik, kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzővel.
Kiszely Mária: Cosima. Wagner Richardné - Liszt Cosima élete. Bp.,1948,Bárd Ferenc és Fia. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Németh László: Móricz Zsigmond /Tanulmány/
Bp., 1943, Turul. /,,Jövő" Ny./. 118 l, 8 t. Kiadói félvászon kötésben, eredeti papír védőborítóval, mely csak enyhén sérült.
Agnes Newton Keith: Amerre a szél jár. Élet a trópusokon. III. kiadás. Fordította: Kosáryné Réz Lola. Rajzokkal illusztrálva. Bp., 1941, Dante. Egészvászon-kötésbe.
Péterbencze Anikó: Életmód ÉsTradíció 6."Kecele,kacó,zsámboki matyó" A női viseletváltozása Zsámbokon(1900-1990)Budapest,1990,MTA Néprajzi Kutató csoport kiadása.Jó állapotban,papírkötéses.
Révész Béla: Ady trilógiája. A három könyv egy kötetben.Számos illusztrációval, fényképekkel és kézirat facsimilékkel. Bp., 1935, Nova. Kiadói egészvászon-kötés, első lapja kijár. Gerincétől részben elvált lapokkal.